A Zorp GPL egy egyedülálló, nyílt forráskódú proxy tűzfal, mély protokoll elemző képességekkel. Biztosítja, hogy a hálózati forgalom megfeleljen a protokoll szabványoknak, és lehetővé teszi az egyedi forgalomszabályozást az ISO / OSI modell minden szintjén. A Zorp GPL biztosítja a hálózati határponton áthaladó forgalom teljes körű ellenőrzését a magas szintű hálózati biztonság elérése érdekében. Rugalmasságának köszönhetően további biztonsági modulokkal bővíthető, és testre szabható specifikus biztonsági problémák megoldására, akár heterogén hálózati környezetben is. Minden eszközzel rendelkezik, amely szükséges összetett biztonsági házirendek kialakításához, mindezt a termelékenység feláldozása nélkül.
Mivel a konfigurációja nem host vagy IP-tartományokon, hanem hálózati zónákon alapul, a Zorp GPL szélesebb körű hozzáférés-szabályozást kínál, mint a többi alkalmazás szintű tűzfal.
A forgalom manipulációja segít megelőzni az adatok kiszivárgását azáltal, hogy az érzékeny információkat a hálózaton belül tartja. Például egy HTTP adatfolyam tartalmazhat belső IP-címeket, korábban meglátogatott webhelyek URL-jét (referrer) vagy böngésző és operációs rendszer adatokat (agent).
Minden hálózati esemény auditálása megvalósítható, még a protokollkérések és válaszok is, mivel a proxy-k alkalmazás szinten működnek. Ez nemcsak azért hasznos, mert bizonyítani tudjuk, hogy mi történt, hanem azt is megmutatja, hogy mi nem történt: például, ha egy fájl régi verzióját törölték, de soha nem töltötték fel újra. Ez döntő jelentőségű lehet a forenzikus vizsgálatok során.
Átfogó forgalom ellenőrzés
Titkosított csatornák szabályozása
Moduláris, rendkívül rugalmas konfiguráció
Ingyenes megoldás sok egyedi hálózat biztonsági problémára
Tartalom szűrés és módosítás (opcionális)
Ingyenes licensz és aktív közösségi támogatás
Minden hálózati esemény auditálása megvalósítható, még a protokollkérések és válaszok is, mivel a proxy-k alkalmazás szinten működnek. Ez nemcsak azért hasznos, mert bizonyítani tudjuk, hogy mi történt, hanem azt is megmutatja, hogy mi nem történt: például, ha egy fájl régi verzióját törölték, de soha nem töltötték fel újra. Ez döntő jelentőségű lehet a forenzikus vizsgálatok során.
Titkosított hálózati forgalom naplózása
Részletes naplók a jobb hálózati hibakeresés és vizsgálatok érdekében
Zökkenőmentes integráció naplóelemző és SIEM eszközökkel
A forgalom manipulációja segít megelőzni az adatok kiszivárgását azáltal, hogy az érzékeny információkat a hálózaton belül tartja. Például egy HTTP adatfolyam tartalmazhat belső IP-címeket, korábban meglátogatott webhelyek URL-jét (referrer) vagy böngésző és operációs rendszer adatokat (agent). A Zorp GPL képes eltávolítani vagy megváltoztatni ezeket az információkat a forgalomban a kiszivárgásuk megakadályozása érdekében.
Adatmaszkolás a megfelelés és a magánélet védelme érdekében
Legacy rendszerek biztonsági réseinek elrejtése
Megoldás egyedi kompatibilitási problémákra
HTTP, FTP, SMTP, POP3
WHOIS, Finger, Telnet
és a fentiek TLS-verziója
SSL / TLS-titkosított protokollok szabályozása
TLS 1.3 titkosítás
SSL és IPSec VPN
A rendszergazdák több Linux alapú operációs rendszerre is lefordíthatják és futtathatják a Zorp GPL-t. Ezenkívül előfordított bináris fájlok is elérhetők a különféle Linux disztribúciókhoz, ami jelentősen megkönnyíti a Zorp GPL telepítését. Jelenleg bináris fájlok a következő disztribúciókhoz állnak rendelkezésre:
Debian: stabil, teszt-verziók
Ubuntu: jelenlegi LTP verziók
Az interoperabilitás segít egy olyan világban, ahol nem minden protokoll implementáció egyenértékű. A Zorp GPL el tudja rejteni a protokoll funkcióit, például a HTTP-tömörítést, átjárást biztosít a különböző titkosítási szabványok között, és egyéb változtatásokat is végre tud hajtani a kliensek és a kiszolgálók zökkenőmentes együttműködése érdekében.
Mivel a konfigurációja nem host vagy IP-tartományokon, hanem hálózati zónákon alapul, a Zorp GPL szélesebb körű hozzáférés-szabályozást kínál, mint a többi alkalmazás szintű tűzfal. A szokásos "Ki?" és "Mi?" mellett a Zorp-al a "Hogyan?"-t is szabályozhatja. Például az egyik zónából érkező felhasználók csak olvasni tudnak egy adott FTP-kiszolgálót, míg mások „írási” jogosultsággal is rendelkeznek.
A legelterjedtebb hálózati protokollok teljes értelmezése és érvényesítése
Fejlett protokollfelismerés (Advanced Protocol Recognition)
Kapcsolat kezelése az alkalmazás szintjén
Hálózati szolgáltatások szabályozása (pl. fájlátvitel, port-továbbítás)